Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia to święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenia Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia WHO w 1948r. Obchodzone jest co roku 7. kwietnia. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na całym świecie. W tym roku hasło przewodnie brzmi : „Zdrowie dla wszystkich”.

Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów tej ważnej akcji. Uczniowie klasy II ab LO, pod kierunkiem p. Katarzyny Lewińskiej, przygotowali prezentacje, w których przedstawili informacje na temat WHO oraz przybliżyli kwestie bardzo ważne dla naszego zdrowia. Tematy dzisiejszych prezentacji to :

  1. WHO – Światowa Organizacja Zdrowia, czyli przybliżenie jej historii, celów oraz podejmowanych działań.
  2. Mnoży się, gdy się nią dzielisz – czy warto i kto właściwie może podzielić się tak cennym i potrzebnym darem jakim jest krew?
  3. Naszpikowani miłością – czym właściwie jest szpik kostny, kiedy jest potrzebny i jak się odbywa przeszczep?

W tym wyjątkowym dniu zaszczyciła nas swoją obecnością p. Marta Michalak, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka na oddziale wewnętrznym Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu. Opowiedziała nam o swojej ciężkiej, aczkolwiek ciekawej i dającej mnóstwo satysfakcji pracy. Przedstawiła procedurę pobierania krwi do badań, oddawania krwi potrzebującym i tym samym mamy nadzieję, że zachęciła wszystkich aby w przyszłości dzielili się tym cennym darem z innymi.

Na koniec naszego spotkania p. wicedyrektor Bożena Sobierajska, w imieniu księdza dyrektora Jacka Kędzierskiego, wręczyła dyplomy uczniom, którzy brali udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Biologia 2023.

Serdecznie dziękujemy księdzu dyrektorowi, pani wicedyrektor, p. Marcie Michalak, nauczycielom, wychowawcom oraz uczniom za udział w obchodach Światowego Dnia Zdrowia w naszej szkole.

Katarzyna Lewińska -nauczyciel biologii w ZSK

 

Skip to content