Ogólnopolski konkurs “Zimowa gra matematyczna”

Rozwijanie umiejętności  matematycznych dzieci jest bardzo ważne. Może to odbywać się na różne sposoby , miedzy innymi poprzez gry edukacyjne: planszówki, karty, klocki, puzzle, układanki i inne.  Doskonałym sposobem jest również  udział  dzieci w konkursach, by doskonalić umiejętności matematyczne. Jednym z nich był Ogólnopolski konkurs zorganizowany przez Przedszkole nr 94 Kraina Słonecznych Marzeń”  a zadaniem wykonanie  „Zimowej gry matematycznej”.

Celem konkursu było: rozwijanie kreatywności, twórczości i wyobraźni dziecka;  promowanie nauki przez zabawę;  rozwijanie zdolności manualnych; rozwijanie umiejętności społecznych dzieci. Jury oceniało prace według następujących kryteriów:  zgodność pracy z tematem; jakość wykonania; oryginalność i pomysłowość; technika wykonania; stopień trudności wykonania.

Miło jest nam poinformować, że laureatem II miejsca w Ogólnopolskim konkursie „Zimowa gra matematyczna” został Ignaś Olszewski z grupy 4-latki „Obłoczki”, który wykonał  bardzo ciekawą grę z zadaniami do wykonania  i zagadkami.

Katarzyna Hofman

Skip to content