Teledisco 2023

19.04.2023 Wiosenny deszcz uderza w szyby okien szkoły, słychać szum wiatru. Zapowiada się smutny i pochmurny dzień.

8.00 Sala gimnastyczna została zapełniona kartonami, tablicami, krzesłami, jedzeniem, rekwizytami. Młodzież ostrożnie rozgląda się po sali i oczekuje co nastąpi.

8.15 pierwsze dźwięki teledysku Jennifer Lopez Ain’t your mama, na parkiecie sali pojawiają się pierwsi tancerze klasy 3b wraz z wychowawcą p. Maciejem Ziółkowskim. Wszyscy w rytm muzyki odzwierciedlają teledysk, który oglądały miliony. Po chwili szok, wychowawca zaskoczył wszystkich zgromadzonych swoją rolą, a dziewczęta dosłownie tańczyły jak Jennifer. Zapowiada się zacięta walka.

8.25. Kolejna klasa, kolejny teledysk…tym razem 2a- klasa matematyczna. Pytanie „Jak oni to zatańczą?” ciśnie się na usta zebranych. Przecież to jest niesamowicie trudna choreografia. Parkietem zawładnęli w ciągu paru sekund. Niebieski kolor bluz migał zgromadzonym przed oczami. Chłopcy zaskoczyli poczuciem rytmu i akrobatyką a dziewczęta na czele z wychowawczynią p. Joanna Karwowską wytrzymałością podczas tak złożonego tańca do „ Con Calma”.

8.37 W głośnikach rozbrzmiała muzyka Michaela Jacksona z teledysku Thriller. Klasa 2 c wraz z wychowawczynią p. Moniką Bińczarską zaczęła pokaz do fragmentu filmu „Dziś 13, jutro 30”. Najpierw jedna osoba, potem dołączają kolejne. Wszyscy tańczą jak główni bohaterowie, kto pamięta teledysk widzi jak dużo pracy włożono w szybkie zmiany i figury. Nikt się nie spodziewał takiego obrotu spraw. Kolejny szok!

8.45 Przerwa. Jury jest pod wrażeniem występów. Pani Paulina Tokarska, nasza cudowna Przewodnicząca notuje wszystkie uwagi. Pani Katarzyna Lewińska, po raz pierwszy w jury, jest zaskoczona poziomem wykonań. Pan Jakub Zemlak z uśmiechem na twarzy szykuje się do gorących rozmów w sprawie punktacji.

8.54 Czy to jest ten musical w którym Zac Efron łamał serca nastolatek kiedy się uśmiechał? Tym razem to uczniowie klasy 1c w swoim pierwszym występie przejęli role uczniów High School Musical i zawładnęli piosenką „What time is it?” Okazuje się że wszyscy śpiewają po angielsku, podskakują, odbijają piłki do koszykówki, wszystkie choreografie są dopracowane. I te cudowne pary! Wszyscy radośni i uśmiechnięci. Ach ta młodość…

9.05 Na środku sali dywan, tuż obok kanapa, na podeście przepiękna dziewczyna w wianku, dookoła niej dziewczęta w białych strojach i dwaj mężczyźni. Jednym z nich jest wychowawca 2b LO ks. Adam Zieliński , który swoim strojem wpasowałby się w kanona mody lat 90tych J Zaczęło się, rytmiczne dźwięki piosenki Lean on. Cała sala bije brawo gdy przychodzi kolej na choreografię mężczyzn. Zaskoczona młodzież bije brawa ks. Adamowi.

9.15 Ostatni występ. Klasa 3c i teledysk z film The Kissing Booth “ Shut up and dance”. Na sali zagościły stoliki restauracyjne, Dagmara przygrywa na skrzypcach a młodzież 3c idealnie odzwierciedla fragment filmu. Talerze, szklanki i sztućce latają dosłownie po sali. Wszyscy klaszczą. Chłopcy strzelają z papierowych fajerwerków.

9.20 Jury wybrało się na obrady. W głośnikach rozbrzmiały dźwięki Belgijki, po chwili cała sala tańczy. Wszyscy ruszają się w rytm muzyki. Po chwili słyszymy Jerusalema, tak uwielbiane przez naszą młodzież. Na koniec nauczyciele dołączają do swoich podopiecznych i razem tańczą układ do Macareny i Hey Baby. Radość i uśmiech zagościła na twarzach młodzieży. Dawno się tak nie bawiliśmy. Tego nam było potrzeba. Muzyka połączyła nas wszystkich.

9.35. Jury podaje wyniki. Pierwsze miejsce zdobywają uczniowie klasy 1c którzy pomimo wielu perypetii z teledyskiem wygrywają rywalizacje. Tuż za nimi aż dwie klasy 2a i 2b, które szły „łeb w łeb” w tanecznej konkurencji. Wyróżnienia otrzymują pozostałe klasy. Nagrody zostają wręczone a reporterzy robią zdjęcia.

I tak nam minął ten pochmurny poranek 19go kwietnia. Kto by się spodziewał że będzie to taki radosny dzień.

Serdecznie dziękujemy młodzieży, która zmobilizowała się i wspólnie uczestniczyła w zabawie. Liczymy że za rok będzie nas więcej brało udział w konkursie. Dziękujemy naszym dźwiękowcom, Tomaszowi Wojciechowskiemu z 3c LO oraz Adamowi Babis z 3a LO, którzy wraz z panem Krzysztofem Jabłońskim sprawowali opiekę nad dźwiękiem i obrazem. Serdeczne ukłony dla Naszego cudownego jury, które sprawiedliwie rozstrzygnęło konkurs i jak zawsze świetnie się bawiło.

Ponadto dziękujemy Naszym Kochanym Wychowawcom i Nauczycielom za możliwość ćwiczenia i wystąpienia oraz że pozwolili nam na wspaniałą formę integracji i zabawy. Cieszymy się że z nami zatańczyli.

Na koniec dziękuję dziewczętom z Samorządu Liceum, które prowadziły imprezę Ani i Idze, które wraz z Martyna i Dominiką starają się z całych sił umilić nam czas w liceum i prężnie działają wbrew przeciwnościom losu.

Paulina Stężewska – Opiekun Samorządu Uczniowskiego LO

Skip to content