Międzynarodowy Dzień Tańca u nas już dziś :)

Międzynarodowy Dzień Tańca to święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. Jest obchodzone 29. kwietnia, a dzień ten wybrano na pamiątkę chrztu francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a.

Dzień tańca to bez wątpienia dobra okazja do ruchu oraz wspólnej integracji. Obchodzenie tego święta stało się już tradycją w naszej szkole. Mały Długosz uczcił to święto w piątek tańcząc w białych koszulkach i jeansach wszystkim dobrze znane “Jerusalem”. W czwartek w Dużym Długoszu uczniowie ubrani w lawendowe koszulki i jeansy tańczyli do piosenki “No lie” Seana Paula i Dua Lipy z choreografią stworzoną przez nauczycielkę tańca – panią Paulinę Tokarską, która przewodziła wydarzeniu w obu szkołach. Wszyscy chętni przez 15 minut na swoich boiskach dzielnie tańczyli układy, a co najważniejsze – dobrze się bawili.

Całe wydarzenie na pewno będzie świetnym wspomnieniem dla naszych uczniów, może też dla niektórych motywacją, by podążać tą drogą. Mamy nadzieję, że za rok znowu spotkamy się, by wspólnie potańczyć 🙂

Katarzyna Majer (3b LO)

Skip to content