Warsztaty plastyczne

27 kwietnia 2023 roku sześciolatki z grupy Słoneczka odwiedziły siedzibę Zespołu Szkół Katolickich im. Ks. Jana Długosza we Włocławku przy ulicy Łęgskiej 26, aby wziąć udział w warsztatach plastycznych o tematyce włocławskiego fajansu.

Sala tradycji włocławskiego fajansu, w której odbyły się warsztaty powstała w 146. rocznicę powstania pierwszej fabryki fajansu we Włocławku. Pani Bożena Sobierajska- organizatorka owej wystawy przedstawiła dzieciom genezę powstania fabryki, opowiedziała o jej losach, a także zaprezentowała niepowtarzalne wyroby ceramiczne, podkreślając ich cechy charakterystyczne. Przed przystąpieniem do części praktycznej warsztatów, sześciolatki obejrzały również prezentację multimedialną przygotowaną przez uczniów pani Bożeny.

W następnej części spotkania nasi wychowankowie mieli wyjątkową okazję namalować własne unikatowe dzieła na miarę fajansu inspirując się ogromną ilością przedstawionych wyrobów ceramicznych przy akompaniamencie wykonywanym przez jednego z uczniów owej placówki.

Dziękujemy serdecznie Pani Bożenie Sobierajskiej oraz jej podopiecznym za przeprowadzone warsztaty, które przybliżyły dzieciom niezwykle fascynującą sztukę ręcznego malowania wyrobów fajansowych.

Sandra Jagielska

Skip to content