Pożegnanie maturzystów – wychowanków internatu

„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna…”

Zgodnie z coroczną tradycją, 27. kwietnia w internacie odbyło się Pożegnanie Maturzystów. Grupa wychowanków z wychowawcą p. Milena Witkowską wybrała się do kina. Wspólnie spędzony czas pozwolił zrelaksować się przed egzaminami, ale był tez czasem na wspólnie spędzone chwile. Po powrocie na maturzystów czekał słodki poczęstunek w postaci deseru, który był pocieszeniem na gorzkie łzy rozstania.

Wzruszające słowa do naszych najstarszych wychowanków skierował Przewodniczący Młodzieżowej Rady Internatu – Łukasz Marcinkowski.

Kochani maturzyści!!!

“Przychodzimy, odchodzimy…” – te słowa dobrze oddają to, jak nasze życie mogłoby wyglądać na osi czasu. Jesteśmy gdzieś, a potem nagle nas tam nie ma. Te słowa jednak zupełnie nie oddają tego, jak każdy etap naszego życia wygląda naprawdę. Nie oddają tego, że zostawiamy po sobie ślad wszędzie tam, gdzie byliśmy. Wy z pewnością zostawiliście ślad w internacie. Pokazaliście nam tradycję witania nowych mieszkańców pierwszego dnia i udowodniliście, że można liczyć na Waszą pomoc – nie tylko w nauce. Zostawialiście po sobie ślady śmiejąc się w aneksach kuchennych, prowadząc długie rozmowy na kanapach, a nawet – tak po prostu – uśmiechając się do siebie i do nas. Po latach przeżytych w tym budynku na pewno zawarliście piękne przyjaźnie, nauczyliście się wielu rzeczy i staliście się jeszcze lepszymi ludźmi.

Chciałbym, w imieniu swoim i wszystkich mieszkańców Internatu, życzyć Wam wielu sukcesów naukowych, zawodowych, a przede wszystkim osobistych. Pragnę także zwrócić Waszą uwagę na to, że często sama droga jest ważniejsza od osiąganego celu. Bądźcie otwarci i odważni, pozostawiajcie swoje ślady w kolejnych miejscach tak, jak zrobiliście to tutaj!!!

W imieniu całej Młodzieżowej Rady Internatu, życzę Wam, abyście na nowej, w pełni już dorosłej drodze życia, spotykali tylko ludzi wspaniałych i przeżywali niesamowite przygody, a osiągane sukcesy niech będą pięknym zwieńczeniem tej wędrówki.

Będziemy tęsknić !

Powodzenia na maturze!!!

Milena Witkowska – wychowawca internatu

 

Skip to content