Iskierki na warsztatach metrologicznych

12 maja 2023 roku dzieci z grupy 6-latków A wybrały się na pieszą wycieczkę do Centrum Kultury “Browar B”. Celem wyjścia było zwiedzanie wystawy “Miary i wagi” oraz udział w warsztatach metrologicznych. Przedszkolaki obejrzały różne rodzaje wag: kupieckie, towarowe, sklepowe, aptekarskie, jubilerskie itp. Miały też okazję poprzez zabawę z wagami, zrozumieć pojęcia cięższy, lżejszy, równoważny. Ćwiczyły uważność, cierpliwość i precyzję poprzez dążenie do zrównoważenia wagi szalkowej za pomocą ziaren, odważników, klocków czy drobnych zabawek. Zmierzyły się też z zagadkami dotyczącymi nietypowych przyrządów do mierzenia np. rozmiaru pierścionka, buta czy kapelusza.

                                                                                           Marta Antczak
Skip to content