XL jubileuszowy plener malarski dla dzieci i młodzieży pt. „Nieszawa miasto nad Wisłą”

W piękną, wiosenną niedzielę 14. maja br. odbył się XL jubileuszowy plener malarski dla dzieci i młodzieży pt. „Nieszawa miasto nad Wisłą”.  Organizatorem pleneru malarskiego było Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

Wydarzenie to  wpisało się w obchody 40-lecia otwarcia Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie, jednego z oddziałów Muzeum. Zadaniem uczestników pleneru było utrwalenie dowolną techniką plastyczną na papierze fragmentu pejzażu Nieszawy. Tematem przedstawienia mogła  być przeprawa promowa, bulwary wiślane, kościół, rynek z charakterystycznymi dla miasta zabudowaniami i ostatnie, ale najważniejsze do odwzorowania, uchwycenie jej klimatu i zapisanie w plastycznych formach piękna nadwiślańskiej miejscowości.

Naszą szkołą, pod kierunkiem pani Bożeny Sobierajskiej, reprezentowali młodzi artyści z klas I-III, IV-VIII SP oraz liceum Długosza. Młodzi artyści uczestniczący w plenerze mieli okazję za sprawą bezpośrednich działań do odkrywania piękna urokliwej Nieszawy. W pracach malarskich pozostawili także  swoje spojrzenie na przyrodę i panujący tam niepowtarzalny nadwiślański klimat.

Ogłoszenie wyników pleneru odbędzie się 3. czerwca br. o godz. 12.00 w Muzeum Etnograficznym we Włocławku.

Bożena Sobierajska

Skip to content