Gwiazdki i Słoneczka na wycieczce w ZOO Safari w Borysewie

15 maja 2023 roku dzieci z grupy Gwiazdki oraz Słoneczka wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do ZOO Safari w Borysewie.

Celem wycieczki była obserwacja dzikich zwierząt, czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Zoo Safari w Borysewie to niezwykłe miejsce. Przedszkolaki mogły zobaczyć 300 różnych zwierząt reprezentujących 80 gatunków z Afryki, Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Azji oraz Australii.

Przygodę rozpoczęliśmy od przejażdżki kolejką po terenie zoo, podczas której przewodnik opowiadał ciekawe informacje o poszczególnych zwierzętach, które mogliśmy zobaczyć. Podczas zwiedzania dzieci przeżyły niesamowitą przygodę napotykając takie gatunki jak: białe lwy, białe tygrysy bengalskie, antylopy, zebry, bawoły afrykańskie, foki szare, różne gatunki małp, krokodyle nilowe, tapiry, serwale, białe wielbłądy, pumy, rysie, kangury, lemury, aligatory amerykańskie oraz wiele innych gatunków zwierząt.

Następnie podczas zajęć edukacyjnych dzieci spotkały się z żółwiem, szynszylem i kretojeżem. Przedszkolaki usłyszały o nich wiele ciekawostek, mogły ich dotknąć i pogłaskać. Dzieci miały także  okazję zobaczyć karmienie białych tygrysów, które zrobiło na nich ogromne wrażenie.

Po powrocie do przedszkola, dzieci pełne nowych wrażeń i wiadomości chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami z wycieczki. Wyjazd do Safari ZOO w Borysewie na długo pozostanie w ich pamięci.

Ewelina Rutkowska

 

Skip to content