Dzień Dziecka w przedszkolu

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń. W naszym przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji.

Dzieci z grupy 3-latków, 5-latków i 6-latków B wraz z opiekunami wybrały się do kina na seans pt. “Super Mario”. Głównymi bohaterami bajki byli dwaj bracia Mario i Luis, ukazujący maluchom jak ważne są więzi rodzinne oraz zwycięstwo dobra nad złem. Następnie po powrocie do przedszkola na przedszkolaków czekał słodki poczęstunek oraz wspólne zabawy.

4-latki w tym dniu wybrały się do Teatru Impresaryjnego na spektakl pt. “Tomcio Paluch”, który opowiadał o wierze w to, że niekiedy ktoś pozorny może zostać bohaterem. Symbolem fabuły przedstawienia było “pióro anioła”, dzięki któremu pokonano zło. Po teatrze dla dzieci został przygotowany słodki poczęstunek w sali2, a następnie zabawy z bańkami mydlanymi na przedszkolnym placu zabaw.

W grupie 6-latków A ten dzień także obfitował w wiele atrakcji. “Iskierki” przygotowywały własne śniadanie z produktów przyniesionych z domu. Tego dnia dzieci dowiedziały się o swoich prawach i obowiązkach. Grupa wybrała się do kina na bajkę pt. “Ernest i Celestyna”. Po powrocie do przedszkola na dzieci czekał słodki poczęstunek. Zwieńczeniem tego pięknego dnia były wspólne zabawy.

Podczas obiadu wszystkie przedszkolaki konsumowały przepyszną pizzę, natomiast na podwieczorek czekały słodkości oraz lody.

To był wspaniały dzień, w którym radości i uśmiechu dzieci nie było końca.

Jolanta Gitner

Skip to content