Dzień Tańca w przedszkolu

W poniedziałek 5 czerwca 2023 r.,  obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Tańca. Jak powszechnie wiadomo, taniec to wspaniała forma aktywności ruchowej dająca wiele radości i zadowolenia.

Tego dnia przedszkolaki przybyły do przedszkola w tanecznych nastrojach. Dziewczynki założyły sukienki do tańca, zaś chłopcy kolorowe stroje. Zabawę rozpoczęliśmy od radosnego powitania tańcem integracyjnym tzn. “Belgijką”.  Następnie dzieci miały okazję dowiedzieć się, jakie mamy rodzaje tańca, a także próbowały określić, co to za taniec oraz prezentowały sposób wykonania danego tańca. Wspólne zabawy dodały energii i podniosły poziom euforii na dalszą część imprezy. Nie zabrakło ćwiczeń tanecznych i ruchowych. Przedszkolaki miały również okazję zaprezentować swoje umiejętności taneczne.

Było pięknie, a obchody Międzynarodowego Dnia Tańca zostały na stałe wpisane w harmonogram imprez organizowanych w naszym przedszkolu.

Paulina Makowska

Skip to content