Uroczystość Bożego Ciała

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w całej Polsce przyciąga rzesze wiernych. Również we Włocławku, w bazylice katedralnej o godz. 10.00 wierni, a z nimi kapłani i siostry zakonne  zgromadzili się, aby wspólnie dać „świadectwo wiary w rzeczywistą obecność Jezusa pod postaciami eucharystycznymi” uczestnicząc najpierw w Eucharystii, a później idąc ulicami miasta w procesji. Ks. Inf. Krzysztof Konecki przewodniczył Mszy św., wygłosił homilię, a następnie poprowadził procesję eucharystyczną. Wśród licznych wiernych obecni byli również pracownicy, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza razem ze swym dyrektorem ks. prał. dr Jackiem Kędzierskim. Grupa uczniów aktywnie włączyła się w uroczystość niosąc sztandar szkoły; dziewczynki w białych strojach słały dywan z kwiatów i swej dziecięcej miłości przed Najświętszym Sakramentem, a pozostałe dzieci z dumą niosły różaniec.

Jak podkreślił kaznodzieja „Chrystus idzie by nam pokazać, że nie jesteśmy sami, naszemu życiu towarzyszy inna, nadprzyrodzona rzeczywistość.”  Niech ten wyjątkowy czas będzie umocnieniem naszej wiary w Jego obecność i okazją do wdzięczności za Jego miłość.”

s. Alina Alicja Śmiałek

Skip to content