Zakończenie roku szkolnego na Łęgskiej

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023 odbyła się, z uwagi na niesprzyjającą aurę, na sali gimnastycznej zaraz po powrocie uczniów z mszy św. w katedrze. Poczet sztandarowy wprowadził Sztandar Szkoły i gromko zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”, odśpiewany przez szkolny chór pod kierownictwem pana Tomasza Centkowskiego.

Na początku uroczystości poseł Joanna Borowiak wręczyła księdzu dyrektorowi Jackowi Kędzierskiemu  dyplom uznania i medal Ministra Edukacji i Nauki – Przemysława Czarnka – za zasługi w zarządzaniu oświatą oraz kształtowanie patriotycznych, obywatelskich, a także społecznych postaw dzieci i młodzieży. Zaskoczony dyrektor dziękując za wyróżnienie przypomniał związki pani poseł ze szkołą na początku jej reaktywacji, gdy uczyła muzyki.

Po odśpiewaniu hymnu szkoły, w kolejnej części uroczystości, nadszedł czas na wręczenie świadectw dla uczniów klas 8, kończących szkołę. Świadectwa i nagrody książkowe wręczał dyrektor szkoły w towarzystwie pani wicedyrektor Bożeny Sobierajskiej i wychowawców klas: pana Rafała Kurzępy (klasa 8a), pani Sylwii Pietrzak (klasa 8b) i pani Agnieszki Szabłowskiej (klasa 8c).Wśród wszystkich kończących tego dnia szkołę, było liczne grono uczniów, którzy zdobyli świadectwo z wyróżnieniem. Na galę przybyli oni ze swoimi rodzicami, którzy odbierali z rąk księdza dyrektora listy gratulacyjne.

Później przyszedł czas na uhonorowanie uczniów klas 5-7, którzy za wyróżniające wyniki edukacyjne odebrali świadectwa z czerwonym paskiem oraz okolicznościowe nagrody książkowe z rąk księdza dyrektora, jak i swoich wychowawców.

Po długim oczekiwaniu przyszedł czas na naszych licealistów z klas I-III, którzy w kameralnym, ale niezwykle serdecznym gronie, mogli cieszyć się odebraniem świadectw z wyróżnieniem, dołączonych do nich dyplomów oraz nagród, a także pamiątkowymi zdjęciami z księdzem dyrektorem oraz wychowawcami. Ciężka praca, zwłaszcza na przedmiotach rozszerzonych, na przestrzeni całego roku przyniosła upragniony smak sukcesu!

Naszym absolwentom po SP życzymy jak najlepszych wyników egzaminów (poznamy je już 3 lipca!) i pewnych miejsc na listach przyjętych do wymarzonych szkół ponadpodstawowych.

Sylwia Pietrzak

Skip to content