Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

11 września obchodziliśmy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. W tym dniu gościliśmy w przedszkolu pana Sławomira Mularskiego – prezesa Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego we Włocławku.

Na spotkaniu Pan Ratownik wyjaśnił przedszkolakom na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Nasz Gość w bardzo ciekawy sposób opowiedział dzieciom jak należy reagować w sytuacji zagrożenia, kogo prosić o udzielenie pomocy, zapoznał maluchów ze sposobem udzielania pierwszej pomocy przy skaleczeniu, oparzeniu czy omdleniu. Dzieci poznały zawartość apteczki pierwszej pomocy i dowiedziały się w jakich sytuacjach i w jaki sposób jej używać. Przypomniano także numery alarmowe wszystkich służb ratunkowych. To była bardzo pouczająca i niezwykle ciekawa lekcja. Dziękujemy Panu Sławomirowi  za poświęcony nam czas.

Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego Ratownika Medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Paulina Makowska

Skip to content