Sukcesy uczniów ZSK w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Jan Długosz i jego czasy”

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie zdobyli pierwsze miejsca w Ogólnopolskim Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Jan Długosz i jego czasy”, który odbył się 13. września tego roku.

Tradycyjnie już w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Kłobucku reprezentanci szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski odpowiadali na pytania konkursowe. Nasi Długoszacy zajęli najwyższe miejsca na podium zarówno w kategorii szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych:

I miejsca w swoich kategoriach zajęli:

– Jacek Nowak (8a SP),

– Zofia Kwiatkowska i Kalina Zawierucha (IVB LO).

Serdecznie gratulujemy naukowych sukcesów! Konkurs był znakomitą okazją do poszerzenia wiedzy o naszym dziejopisie, jak i o czasach w których żył. Tym samym patron naszej szkoły został godnie uhonorowany zdobyciem laurów przez naszych szkolnych przedstawicieli.

Podziękowania kierujemy pod adresem p. Dariusza Goldewicza, który zaopiekował się uczniami podczas wyprawy do Kłobucka oraz bezpiecznie i szczęśliwie powrócił z nimi do Włocławka.

Anna Baranowska

Bartosz Rygielski

 

 

Skip to content