Wystawa Carlo Acutisa w Długoszu!

W dniach 19 – 28 września niezwykła wystawa zagościła w murach naszej szkoły. Uczniowie mogli podziwiać zdjęcia cudów eucharystycznych z całego świata zarówno podczas przerw, jak również w czasie zajęć ze swoimi katechetami.

 „Być zawsze połączonym z Jezusem – oto mój plan na życie”. Tymi słowami Carlo Acutis, chłopiec, który zmarł w wieku zaledwie 15 lat na białaczkę, określa cechy charakterystyczne jego krótkiego istnienia: żyć z Jezusem, dla Jezusa, w Jezusie”» Zacytujmy słowa samego Carla: „Naszym Celem musi być Nieskończoność, a nie skończoność. Nieskończonością jest nasza Ojczyzna. Od zawsze oczekują nas w Niebie.” On jest autorem zdania: „Wszyscy rodzimy się oryginałami, lecz wielu umiera jako kserokopie”.

Carlo twierdził, że kompasem naszego życia muszą być słowa Boga, z którymi musimy stale się mierzyć, by iść w kierunku naszego Celu (Nieba) i nie umrzeć jako “kserokopie”. Jednakże, by dojść do tak chwalebnego Celu, potrzebujemy specjalistycznych środków, tj. sakramentów i modlitwy. W swoim życiu, Carlo w szczególności stawiał na pierwszym miejscu sakrament Eucharystii, który nazywał “swoja autostrada do Nieba”. Został dopuszczony do Pierwszej Komunii w wieku zaledwie 7 lat i od tamtej pory nigdy nie opuścił codziennej Mszy Świętej, ani nie zaniedbał odmawiania Różańca. Jako gorliwy katecheta, poświęcał się, by znaleźć coraz nowsze sposoby, by pomóc innym wzmocnić ich wiarę. W związku z tym, jako swoja spuściznę pozostawił nam swoje wystawy, wśród których w szczególny sposób wyróżnia się ta przedstawiająca Cuda eucharystyczne. Nie było to łatwe zadanie: przez około dwa i pól roku wymagało również zaangażowania członków jego rodziny. Jednak dziś możemy z cała pewnością stwierdzić, że wystawa prezentowana była na wszystkich 5 kontynentach. Wystawa gościła w tysiącach parafii i na ponad 100 uniwersytetach. Ponadto, była promowana na kilku Konferencjach Episkopatów, m.in. Filipin, Argentyny, Wietnamu, itd. Pokazywana była również w Chinach i Indonezji. Ważne Bazyliki i Sanktuaria gościły wystawę Carla, w tym Sanktuarium w Gwadelupie i Fatimie, z okazji setnej rocznicy urodzin Franciszka Marto.

Źródło informacji o Carlo Acutisie: Start (cuda-eucharystyczne.pl)

Pomysłodawca sprowadzenia wystawy do naszej szkoły – p. Przemysław Rutkowski (pracownik ZSK)

Skip to content