“Zwolnieni z teorii” – wizyta ambasadorki olimpiady społecznej

W dniu wczorajszym po raz kolejny odwiedziła nas ambasador olimpiady Zwolnieni z teorii. Weronika Chmielewska przyjechała do Długosza, aby zachęcić naszych licealistów do wzięcia udziału w tej jedynej w swoim rodzaju olimpiadzie. Weronika przyjechała na zaproszenie pana Maciej Ziółkowskiego – nauczyciela Zwolnionych z teorii, czyli opiekuna projektów w naszej szkole.

Weronika z ogromnym zapałem i wdziękiem opowiadała o swojej przygodzie w tym przedsięwzięciu, czyli o tym jak sama z koleżanką realizowała ekologiczny projekt społeczny. Nasza miła pani ambasador przedstawiła pokrótce jak  wziąć udział w olimpiadzie i jakie ogromne korzyści z tego płyną. Międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami, dodatkowy certyfikat od Google lub Allegro i możliwość wygrania Złotego Wilka, to kilka przykładów namacalnych benefitów tej olimpiady. Dodatkowo młodzież zdobywa mnóstwo tzw. „umiejętności miękkich”, czyli m.in. umiejętność pracy w zespole, negocjowania, publicznych wystąpień, rozwiązywania problemów i rozdziału zadań w zespole, czy też pisania oficjalnych pism.

Uczniowie klas I, II i III-ich liceum z zainteresowaniem wysłuchali naszego gościa, i choć nie było od razu mnóstwa pytań, to reakcje po wystąpieniu Weroniki wskazują, że możemy liczyć na kilka projektów w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii. Zachęcamy do spróbowania własnych sił w tej „olimpiadzie z praktyki” i zmiany otoczenia na lepsze. Na zainteresowanych czeka w Sali 105 pan Maciej Ziółkowski, który chętnie odpowie na wszelkie pytania i pomoże rozpocząć przygodę ze Zwolnionymi z teorii.

Dziękuję naszej pani ambasador Weronice Chmielewskiej za poświęcony czas i zarażenie entuzjazmem, panu Krzysztofowi Jabłońskiemu za pomoc techniczną oraz wszystkim nauczycielom, którzy „poświęcili” swoje lekcje.

https://zwolnienizteorii.pl/

Maciej Ziółkowski

Skip to content