Długoszacy z wizytą na Salonie Maturzystów w Bydgoszczy

Jak co roku portal edukacyjny Perspektywy organizuje tzw. Salon Maturzystów. Jest to impreza odbywająca się w kilkunastu największych ośrodkach akademickich w całej Polsce. Jak co roku również tysiące maturzystów uczestniczy w targach szkół wyższych, połączonych z panelami egzaminatorów CKE i OKE z poszczególnych przedmiotów maturalnych.

Jak przystało na wzorowych maturzystów, również i klasa IV b LO uczestniczyła w takim spotkaniu w Bydgoszczy w dniu dzisiejszym. Nie zważając na wczesną porę, 16 uczniów wyruszyło do stolicy Kujaw, by zdobyć informacje potrzebne do zdania egzaminu maturalnego z możliwie jak najlepszym wynikiem. Młodzież, pod skromnym przewodnictwem wychowawcy, uczestniczyła w panelach poświęconych ogólnym zasadom i wymogom matury 2024: językowi polskiemu, matematyce, językowi angielskiemu, biologii i wiedzy o społeczeństwie. Dodatkowo mogła zapoznać się z ofertą uczelni bydgoskich, jak i kilku spoza województwa.

Głęboko wierzymy, że czas spędzony w Bydgoszczy przyczyni się do jeszcze lepszych wyników na maturze oraz jeszcze bardziej świadomych wyborów uczelni wyższych.

Maciej Ziółkowski

Skip to content