Dzień Chleba w przedszkolu

Dnia 16 października obchodzony jest Światowy Dzień Chleba. Chleb w naszej tradycji ma bardzo duże znaczenie – przyjmowany jest jak dar Boży i traktowany ze szczególną czcią. Do dzisiaj wiele osób nie wyrzuca pieczywa, a to które upadnie traktowane jest ze szczególnym szacunkiem. Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od wyjaśnienia zagadki, jak powstaje chleb. Poznając tajniki wypieku chleba, wykorzystaliśmy wszystkie nasze zmysły. Dotykaliśmy ziaren pszenicy, żyta, owsa, jęczmienia, kukurydzy i prosa, a także odróżnialiśmy mąkę żytnią od pszennej. Oglądaliśmy kłosy zbóż,  mieliliśmy ziarna w młynku, aby zobaczyć jak powstaje mąka oraz kosztowaliśmy różnych rodzajów chleba. Następnie każdy przedszkolak próbował uformować rogaliki i bułeczki z masy, aby zobaczyć jak wygląda praca piekarza.

Natalia Maziarz

Skip to content