Kolejna edycja projektu “Wolne myśli – debaty oksfordzkie”

Już niemal tradycją naszej szkoły stał się udział licealistów w debacie oksfordzkiej, organizowanej przez lokalne instytucje. Centrum Kultury Browar B, będący realizatorem drugiej edycji projektu „Wolne Myśli. Debaty oksfordzkie”, ponownie zaprosił do udziału przedstawicieli włocławskiego Długosza.

Celem przedsięwzięcia jest zorganizowanie cyklu wydarzeń, dzięki którym młodzież będzie miała okazję rozwijać swoje kompetencje związane ze świadomym, aktywnym i efektywnym funkcjonowaniem w nowoczesnym społeczeństwie.

W ramach projektu 16. października 2023 roku, pani Katarzyna Kwiatkowska uczestniczyła w szkoleniu prowadzonym przez pana Jana Piosika – prezesa Fundacji Projekty Edukacyjne, trenera wystąpień publicznych i autora poradników dla nauczycieli. Pan Jan jest jednocześnie członkiem Komitetu Organizacyjnego Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Podczas spotkania prowadzący zdradził tajniki pracy z grupą debatancką w zakresie mentoringu i moderacji współpracy w drużynie.

Tegorocznym wydarzeniem finałowym będzie „Dzień Debat o Włocławku”, podczas którego organizatorzy zaproponują młodzieży debaty uwzględniające tezy związane z Włocławkiem, pragnąc wzmocnić w ten sposób tożsamość lokalną uczniów szkół ponadpodstawowych.

Katarzyna Kwiatkowska – nauczyciel historii

Skip to content