Promyczki i Obłoczki na spektaklu „Tajemnicze przypadki Świętego Mikołaja”

W dniu 8 grudnia 2023 roku przedszkolaki z grup „Promyczki” i „Obłoczki” udały się na wycieczkę do Teatru Impresaryjnego na spektakl „Tajemnicze przypadki Świętego Mikołaja”.

Spektakl opowiadał o mikołajowej krainie, w której niespodziewanie pojawił się reporter gazety „Twoje futro” chcący opisać największe sekrety Świętego Mikołaja. Ów reporter nie posiadał rodziny i cały czas pracował, nawet w czasie świąt. Opisanie tajemnic Mikołaja i opublikowania na łamach gazety było dla reportera ogromnym pragnieniem. Nie wiedział, że spotkanie z Mikołajem i elfami skończy się dla niego miłą niespodzianką. W rezultacie artykuł w gazecie się nie ukazał, gdyż reporter dołączył do rodziny Mikołaja i jego pomocników elfów.

Pełen humoru, pięknych piosenek oraz występujących postaci Mikołaja i elfów spektakl podobał się dzieciom. Podczas spektaklu dzieci pamiętały o przestrzeganiu zasad kulturalnego zachowywania się w teatrze, a podczas drogi o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.

Katarzyn Hofman

Skip to content