Świąteczne warsztaty florystyczne w przedszkolu

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. I właśnie dlatego, aby w naszym przedszkolu zagościła świąteczna atmosfera, dnia 12 grudnia 2023 r. w grupach: „Aniołki”, „Promyczki”, „Obłoczki”, „Gwiazdki” i „Słoneczka”, odbyły się świąteczne warsztaty florystyczne. Zajęcia poprowadziła florystka, p. Maja Piwnicka, która z wielką radością po raz kolejny gościła w naszym przedszkolu.

Celem zajęć było wywołanie wśród dzieci radości z powodu zbliżających się świąt, wzmacnianie więzi emocjonalnej w grupie przedszkolnej, organizowanie sytuacji sprzyjającej wykorzystywaniu posiadanych sprawności i umiejętności, a także uwrażliwienie na otaczającą przyrodę.

Pierwszym etapem pracy było wbijanie świerkowych gałązek w gąbkę florystyczną. Następnie każdy samodzielnie, zgodnie z wskazówkami uzupełniał swój stroik. W stroikach znalazły się: świeże gałązki świerku, drzewko cyprysa, drewniany domek, światełka na baterie i inne elementy dekoracyjne. Na pewno prace dzieci ozdobią nie jeden stół świąteczny, miejmy nadzieję, że w zacisze każdego domu wprowadzą miłą rodzinną i przyjemną atmosferę.

Serdecznie dziękujemy p. Mai za trud włożony w przygotowanie warsztatów oraz za niezwykle kreatywne zajęcia florystyczne.

Zapraszamy do odwiedzenia i polubienia strony na facebook: https://www.facebook.com/poukladaneMajaPiwnicka

Justyna Paczkowska

Skip to content