Spotkanie szkół katolickich z księdzem biskupem Krzysztofem Wętkowskim

13 grudnia 2023 r. w Sali koncertowej Muzeum Diecezjalnego odbyło się przedświąteczne spotkanie przedstawicieli szkół katolickich z diecezji włocławskiej z księdzem biskupem Krzysztofem Wętkowskim.

Przed oficjalnym rozpoczęciem delegacja naszych maturzystów zaprosiła Pasterza Diecezji na swoją studniówkę.

Spotkanie poprowadził dyrektor muzeum ks. dr Zbigniew Łukasik, który serdecznie powitał przybyłych gości. Uczniowie poszczególnych placówek katolickich zaprezentowali programy słowno-muzyczne o tematyce adwentowego oczekiwania na przyjście Zbawiciela oraz przypominające wydarzenia związane z Bożym Narodzeniem. W wystąpieniach nie zabrakło adwentowych pieśni, pięknych kolęd i pastorałek, w których uczniowie wykorzystali swoje talenty recytatorskie, wokalne i muzyczne. Na zakończenie występu dyrekcja placówki oraz delegacja złożyła księdzu biskupowi świąteczne życzenia.

Na zakończenie ksiądz biskup wyraził radość z tego wyjątkowego spotkania i podkreślił potrzebę budowania atmosfery pokoju w naszej ojczyźnie i na całym świecie. Przypomniał również, że budowanie wspominanego w występach pokoju musimy zacząć od własnego serca. Wszyscy uczestnicy spotkania zostali obdarowani przez pasterza diecezji słodkimi upominkami oraz kalendarzami na 2024 rok.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2a i 3c przygotowani pod czujnym okiem p. Katarzyny Wiśniewskiej.

Katarzyna Wiśniewska

Skip to content