Długosz w kolejnym etapie Kujawsko – Pomorskiej Ligi Debat

Umiejętność dyskutowania z zachowaniem zasad kultury i poprawności językowej, a przede wszystkim z wykorzystaniem rzeczowych i merytorycznie poprawnych argumentów, przydaje się w wielu dziedzinach życia. Powinniśmy uczyć się tego od najmłodszych lat.

Niestety, w mediach od dawna obserwujemy obniżanie poziomu debaty publicznej, niedopuszczalne w merytorycznej dyskusji podnoszenie głosu, czy niepotrzebne wywoływanie emocji poprzez wysuwanie nieprawdziwych, często krzywdzących argumentów. Dlatego tak ważne jest zachęcanie młodzieży  do brania udziału w inicjatywach uczących zasad właściwej dyskusji. Uczniowie naszego liceum wzięli udział w projekcie Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Urzędu Miasta Torunia i Bydgoszczy zatytułowanym „Kujawsko-Pomorska Liga Debat”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Jan Zarzecki, Bartosz Macieja, Wiktor Raniszewski oraz Kajetan Szabłowski. Zadaniem debatantów było obronienie tezy „ Czy wiedza o kulturze powinna być przywrócona do podstawy programowej kształcenia ogólnego?”.

Z radością informujemy, że nasza reprezentacja w debacie z Zespołem Szkół Chemicznych we Włocławku zwyciężyła pojedynek na słowa w stosunku 3:0 i weźmie udział w kolejnych rozgrywkach, które odbędą się w marcu 2024. Serdecznie gratulujemy naszym licealistom  i życzymy owocnych przygotować do kolejnego etapu projektu.

Katarzyna Kwiatkowska – nauczyciel historii

Skip to content