Długosz Mistrzem Włocławka w Piłce Siatkowej Chłopców LO !!!

Mistrzostwa Włocławka w Piłce Siatkowej Chłopców “Licealiada” to turniej sportowy organizowany przez Szkolny Związek Sportowy we Włocławku. W 2024 roku wzięło w nim udział 8 drużyn z różnych szkół licealnych i technicznych, które rywalizowały systemem każdy z każdym w dwóch grupach.

Do finału zakwalifikowały się cztery drużyny :

 z grupy A : ZSE,ZSB

 z grupy B : LMK, ZSK

W dniu 07.02.2024 w hali OSiR we Włocławku rozegrano finały Mistrzostw Włocławka w Piłce Siatkowej Chłopców w ramach Licealiady.

W pierwszym  półfinale spotkała się Drużyna Chłopców Zespołu Szkół Katolickich z Drużyną Zespołu Szkół Elektrycznych. Nasza Drużyna po zaciętej walce pokonała przeciwnika w dwóch setach 2:0 ( 25-19, 25-23)

Drugi półfinał : LMK – ZSB  wynik 1:2  (-15,19, -10)

Mecz o III miejsce : LMK – ZSE 2:1 (-22,15,13)

Mecz o I miejsce był bardzo trudny. Pierwszego seta z Zespołem Szkół Budowlanych przegraliśmy 25:23. W  drugim secie odnieśliśmy zwycięstwo 25:22. Trzeci set, tie-break, wygraliśmy 15:10. Ostatecznie wygraliśmy 2:1  i…

zostaliśmy Zwycięzcą i Mistrzem Włocławka zdobywając złote medale i puchar dla Szkoły!!!

Nasza Drużyna wystąpiła w następującym składzie: Mateusz Kozaczyk 4a (kapitan), Maciej Zatorski 4b, Ignacy Dembowski 3a, Kacper Wilczek 2c, Bartłomiej Nawrocki 2c, Krzysztof Babis 2c, Błażej Morzycki 2a, Łukasz Marcinkowski 2a, Gracjan Tomczyk 1d, Oktawian Niżewski 3a, Filip Urbański 1a, Bartłomiej Gawroński 1a, Remigiusz Morawski 2c, Szymon Sikorski 4a, Wiktor Sękowski 4a.

Reportaż na temat rozgrywek: https://www.kujawy.info/puls-miasta/chlopaki-z-dlugosza-wygrali/

Opiekun: Józef  Nowak

Skip to content