Międzynarodowy Dzień Liczby Pi w ZSK

Dnia 14. marca każdego roku obchodzimy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Liczby Pi . Staramy się, aby każdego roku obchody tej cudownej liczby wyglądały inaczej, ale równie fascynująco.

Na początek tegorocznych obchodów przypomniana została geneza powstania liczby Pi, to w jakim celu ją wykorzystujemy i gdzie w matematyce jest najbardziej przydatna. W tym roku postawiliśmy na rozwiązywanie zagadek, nono-gramów, wykonywanie plakatów oraz stworzyliśmy dywany z liczby Pi. Największy taki dywan stworzyła klasa 5b SP. Dla odmiany uczniowie klasy 5a odśpiewali w języku angielskim piosenkę o tej wyjątkowej liczbie. Każda klasa miała inną zabawę matematyczną do wykonania. W niektórych klasach uczniowie mieli za zadanie zapamiętanie jak największej liczby cyfr po przecinku tej niezwykłej liczby. Najlepsza okazała się uczennica klasy 8a – Marta Adach, która zapamiętała w ciągu kilku minut aż czterdzieści pięć cyfr po przecinku.

Zainspirowani liczbą Pi licealiści wykonali pomysłowe kartki dla swoich przyjaciół. Oczywiście najlepsi zostali nagrodzeni pochwałami i dodatkowymi ocenami za aktywność! Jak zawsze odkrywaliśmy kreatywne myślenie i pomysły rozwiązywania zadań przez naszych uczniów. Nie możemy się już doczekać kolejnego Dnia liczby Pi i nowych niespodzianek związanych z tym dniem.

Monika Bińczarska, Emilia Chodoła, Joanna Karwowska

Skip to content