Strategia, rozrywka, integracja – Dzień Kobiet klasy II a LO

W dniu 13.03.2024r. uczniowie klasy IIA LO wraz z wychowawcą Panią Katarzyną Kwiatkowską wybrali się do Torunia.

Dziewczynki tak naprawdę do końca nie wiedziały jakie atrakcje je czekają, ponieważ wyjazd był niespodzianką i prezentem od chłopców z okazji Dnia Kobiet. Okazało się, że celem wyprawy był Bunkier’51 – toruńska arena z laserowym paintballem, co wywołało wielką radość dziewczyn. Zajęcia przewidziane na arenie to gra zespołowa, wymagająca współpracy, polegająca na umownym odzwierciedlaniu potyczek oddziałów zbrojnych przy wykorzystaniu replik pistoletów maszynowych MP7, P90 oraz MAC11. Udział w zabawie wymagał  całkowitego skupienia, cierpliwości w działaniu i strategicznego myślenia na każdym etapie gry. Symulacja potyczek była dla licealistów niesamowitą przygodą oraz źródłem dużej dawki adrenaliny.

Kolejnym etapem wycieczki był spacer po starówce i tradycyjnie wykonanie wspólnej fotografii przy pomniku Mikołaja Kopernika.

Wyjazd do Torunia na długo pozostanie nam w pamięci. Jednocześnie pragniemy podziękować Pani Annie Kamińskiej za pomoc w sprawowaniu opieki nad uczniami. Uczniowie byli bardzo podekscytowani nowymi doświadczeniami terenowymi, które z pewnością jeszcze długo będą pobrzmiewać pośród gwaru szkolnych rozmów.

Katarzyna Kwiatkowska – wychowawca klasy IIA LO

Skip to content