Zwycięstwo Długosza we Włocławskiej Lidze Debat

Kujawsko-Pomorska Liga Debat to przedsięwzięcie organizowane przez Fundację Projekty Edukacyjne, której celem jest rozwijanie kompetencji komunikacji dzieci i młodzieży. Jest to pierwsza edycja przedsięwzięcia, który swoim zasięgiem objął szkoły ponadpodstawowe w naszym województwie. Jej częścią jest Włocławska Liga Debat, partnerem której jest Urząd Miasta Włocławek. Nasze liceum bardzo chętnie angażuje się w tego typu przedsięwzięcia.

W lutym 2024 roku w Centrum Kultury Browar B odbyły się ćwierćfinały, dające zwycięzcom przepustkę do kolejnego etapu. Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza w debacie z Zespołem Szkół Chemicznych zwyciężył w pojedynku na słowa w stosunku 3:0 i w dniu 25.03.2024 roku wziął udział w ostatnim etapie merytorycznych zmagań na argumenty.

Nadszedł czas na podsumowanie tego wydarzenia. Z radością informujemy, że w półfinale nasza reprezentacja w składzie: Karolina Markowicz, Bartosz Macieja, Wiktor Raniszewski oraz Jan Zarzecki pokonała Liceum im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku w stosunku 3:0! Tematem dyskusji było zagadnienie federalizacji Unii Europejskiej. Z kolei w finale Długosz zdobył I miejsce pokonując 3:0 IV LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w debacie dotyczącej kwestii bezpłatnej komunikacji miejskiej w naszym mieście. Tym samym nasza drużyna udowodniła swoje mistrzowskie umiejętności argumentacji i merytoryczne przygotowanie, zdobywając tytuł Mistrza Włocławskiej Ligi Debat i przechodząc do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w najbliższym czasie w Bydgoszczy.

Serdecznie gratulujemy licealistom Długosza i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim KPLD !

Katarzyna Kwiatkowska – nauczyciel historii

Skip to content