Wielkanoc w przedszkolu

W naszym przedszkolu, z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych i trwającego czasu Wielkiego Postu, odbyło się wyjątkowe przedstawienie – Misterium Męki Pańskiej, które przybliżyło nasze przedszkolaki do jednego z najważniejszych wydarzeń chrześcijaństwa.

Inscenizacja w wykonaniu sześciolatków ukazała ostatnią wieczerzę, modlitwę Jezusa w Ogrodzie Oliwnym, wydanie Jezusa przez Judasza, drogę krzyżową oraz zmartwychwstanie.

Przedstawienie przygotowane było z wielką starannością. Słoneczka już kolejny raz udowodniły, że są znakomitymi aktorami. Pomimo trudnej tematyki stanęły na wysokości zadania. Przepiękna dekoracja i cudowna muzyka podkreśliły umiejętności i talenty sześciolatków. Wymownej całości dopełniły pieśni śpiewane przez dzieci. Rodzice i opiekunowie, którzy mieli okazję obserwować Misterium Męki Pańskiej, byli głęboko poruszeni. Wielu z nich podkreślało, jak ważne jest, by już od najmłodszych lat wprowadzać dzieci w świat wartości duchowych i pozwalać im na własne odkrywanie głębi wiary.

Misterium Paschalne to więcej niż tylko przedstawienie. To moment, w którym nasze przedszkole staje się miejscem nie tylko edukacji, ale i głębokiego duchowego doświadczenia. Dzięki niemu, zarówno dzieci, jak i dorośli mieli możliwość przeżyć historię, która od wieków inspiruje i daje nadzieję.

Małym artystom gratulujemy zdolności, wytrwałości i oczywiście odwagi. Maluchy występowały na tle pięknej dekoracji będącej dziełem p. Sandry Jagielskiej oraz s. Renaty Zawadzkiej. Serdeczne podziękowania składamy rodzicom przedszkolaków za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów dla dzieci oraz za pomoc w organizacji uroczystości.

W środę 27  marca 2024 r. dzieci wraz z nauczycielami i księdzem wicedyrektorem zasiadły do śniadania wielkanocnego. Przedszkolaki aktywnie włączyły się w przygotowanie świątecznego poczęstunku. Na stole pojawiły się tradycyjne wielkanocne przysmaki – kiełbaska, chlebek, babeczki, mazurek oraz jajko – oznaka wieczności, nieśmiertelności i nieprzemijalności człowieka. Nie zabrakło także innych symboli wielkanocnych: baranka – symbolu zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią.

Wspólne, uroczyste śniadanie wywołało miłe i niezapomniane doznania, które  pozostaną w pamięci wszystkich przedszkolaków.

Paulina Makowska

 

Śniadanie wielkanocne w przedszkolu

Skip to content