Jędrzej Pilip laureatem 19. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „PODRÓŻ POCIĄGIEM W SZAROŚCI” RAWICZ 2024

Z ogromną radością informujemy, że Jędrzej Pilip został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „PODRÓŻ POCIĄGIEM W SZAROŚCI” RAWICZ 2024 zajmując zaszczytne III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Opiekunem artystycznym ucznia była pani Bożena Sobierajska.

Z protokołu konkursu, który podał organizator wynika, że napłynęły 2064 prace z terenu całej Polski. Nadesłane prace wykonano w rozmaitych technikach plastycznych: rysunkowych, malarskich, graficznych, fotograficznych. Zgodnie z regulaminem, jury w składzie: Przewodniczący – dr hab. prof. uczelni Jacek Jarczewski, Prodziekan, Wydział Malarstwa, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu; Członkowie: Piotr Cienki – plastyk, pracownik Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych w Lesznie; Sylwia Erbert-Hoja – artystka plastyczka, pracowniczka Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych w Lesznie; Tomasz Bzdęga – artysta plastyk, instruktor Domu Kultury w Rawiczu; Sylwia Henkulak-Matysiak – artystka plastyczka, nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sierakowie, rozpatrywało je w czterech kategoriach wiekowych. Zauważa się niezwykle bardzo wysoki poziom artystyczny prac. Tym samym dla Jędrzeja jest to wielki sukces, przypominamy, że w poprzedniej edycji konkursu otrzymał on wyróżnienie honorowe.

Wyjątkowe gratulacje dla Jędrzeja (od tygodnia absolwenta liceum) za wielki sukces artystyczny i wzorowe, przez cztery lata, reprezentowanie szkoły na niwie artystycznej. Jędrzeju – realizuj swoje plany artystyczne, dziękujemy, że tak pięknie zapisałeś się na kartach historii naszej szkoły, a mnie dane było być Twoim opiekunem artystycznym.

W galerii prezentujemy pracę Jędrzeja oraz prace uczniów szkoły podstawowej, którzy także wzorowo ją reprezentowali. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Bożena Sobierajska

Skip to content