Udział ZSK w Paradzie Schumana

Dzisiaj, 09.05.2024 r., uczniowie Zespołu Szkół Katolickich wzięli udział w Paradzie Schumana we Włocławku, zorganizowanej z okazji Dnia Europy. Nasza szkoła, reprezentując wartości europejskie i duchowe dziedzictwo, wzięła udział w tym wyjątkowym wydarzeniu z dumą i radością.

Parada Schumana, nazwana na cześć jednego z ojców założycieli Unii Europejskiej – Roberta Schumana, stanowiła doskonałą okazję do wyrażenia naszego zaangażowania w idee jedności, współpracy i tolerancji. Uczniowie naszej szkoły przygotowali się do udziału w paradzie z wielkim entuzjazmem, przyozdabiając naszą grupę flagą Danii i symbolami duńskimi (mapa i herb Danii czy też Legoland), reprezentując na swych transparentach najbardziej znanych reprezentantów tego pięknego kraju (baśniopisarz Hans Christian Andersen czy też jeden z ojców fizyki kwantowej – Niels Bohr).

Podczas parady nasza grupa entuzjastycznie prezentowała naszą szkołę, promując wartości edukacyjne, kulturowe i społeczne, którymi się kierujemy. Uczniowie, na czele z opiekunem – p. Dawidem Pacholskim, demonstrując jedność i harmonię, przeszli ulicami włocławskiego miasta.

Nasze zaangażowanie w Paradzie Schumana nie tylko podkreśliło naszą tożsamość europejską, ale także umocniło więzi społeczne wśród uczniów, nauczycieli oraz lokalnej społeczności. To wyjątkowe doświadczenie na długo pozostanie w naszej pamięci jako symbol naszej wiary w wartości, które stanowią fundamenty Unii Europejskiej oraz naszej szkoły.

Pozdrawiamy

Dawid Pacholski i uczniowie klas 7b, 7c SP (cała klasa) oraz uczennica 2b LO.

P.S. Serdeczne podziękowania dla p. Katarzyny Kwiatkowskiej która wsparła naszych uczniów czerwonymi spódnicami oraz naszego tajemniczego fotografa, który działał niczym Szpieg z Krainy Deszczowców 😉

Dziękujemy!!! 🙂

 

Skip to content