Historyczne IX miejsce na Licealnych Mistrzostwach Polski dla koszykarzy włocławskiego Długosza

W dniach 11-14.06.2024r. koszykarska reprezentacja liceum naszej szkoły brała udział w kolejnym etapie zmagań koszykarskich, a mianowicie w Mistrzostwach Polski.

Nasza szkoła rywalizowała w grupie z drużynami reprezentującymi Puńsk oraz Pabianice zajmując po zaciętych rozgrywkach w swej grupie niestety ostatnie miejsce. Drużyny z ostatnich miejsc w swoich grupach miały możliwość walki o 9. miejsce w Polsce. Koszykarzom z naszej szkoły udało się stanąć na wysokości zadania w meczu o 9. miejsce i z wysoką przewagą punktową wygrali z drużyną z Komorowa, a w konsekwencji przypieczętowali zdobycie 9. miejsca na arenie ogólnopolskiej dla naszej szkoły.

Gratulujemy naszym zawodnikom wytrwałości na wszystkich etapach – nie było łatwo, jednak udało im się awansować i zakończyć całoroczną rywalizację na 9. miejscu w Polsce, co jest bardzo dużym i historycznym osiągnięciem dla naszej szkoły.

Skład reprezentacji ZSK: Przybylski Gustaw (IA), Czerwiński Przemysław (ID), Nowicki Szymon (ID), Babis Krzysztof (IIC). Bukowiński Mikołaj (IID), Dembowski Ignacy (IIIA), Bukowiński Mateusz (IIIC), Fiejkowski Bartosz (IIIC), Polaczuk Stanisław (IVA), Zatorski Maciej (IVB).

Artur Jędrzejczak

Skip to content