Akcja „Bezpieczne Wakacje” oraz ogłoszenie wyników konkursu na najlepszą prezentację dotyczącą bezpiecznego wypoczynku

W związku ze zbliżającymi się wielkimi krokami wakacjami, w naszej szkole trwa akcja pt. „Bezpieczne Wakacje”.

Dla dzieci ze szkoły podstawowej zorganizowano pogadankę z przedstawicielką Komendy Miejskiej Policji – mł. asp. Moniką Kowalewską. Policjantka opowiedziała uczniom jakie zagrożenia mogą ich spotkać podczas wakacji. Przybliżyła kwestie dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze oraz spędzania czasu wolnego na placu zabaw, nad wodą, w lesie, czy w górach. Zwróciła dzieciom uwagę, aby zachowywały wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych.

Oprócz pogadanki, dla całej społeczności szkolnej przygotowano gazetkę, która zawiera najważniejsze informacje dotyczące bezpiecznego wypoczynku. Celem akcji było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na potrzebę dbania o bezpieczeństwo własne i innych, oraz przedstawienie zasad, które powinny obowiązywać podczas spędzania czasu wolnego. Ważną kwestią prowadzonych działań była próba skupienia koncentracji naszych uczniów na poruszaną w akcji tematykę, dlatego też w szkole zorganizowano konkurs na najlepszą prezentację pt. „Bezpieczne Wakacje”, w której udział wzięło liczne grono uczniów. Zwycięska praca wyświetlana jest na ekranie w holu szkoły.


Poniżej przedstawiam wyniki konkursu:

I miejsce – Kinga Marcinkowska kl. I B LO,

II miejsce – Mateusz Babiński kl. I A LO,

III miejsce – Marta Adach kl. 8 A.

Zwycięzcom składam serdeczne gratulacje! Wszystkim  uczestnikom  dziękuję za włożoną pracę i wysiłek.

Informacje dotyczące bezpieczeństwa w czasie wakacji znajdują się na stronie gov.pl, w zakładce RCB. Gorąco zachęcam do odwiedzenia strony. Link poniżej:

Bezpieczne wakacje – Rządowe Centrum Bezpieczeństwa – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Kamila Marcinkowska – nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa

Skip to content