MIĘDZYNARODOWY KONKURS “KANGUR MATEMATYCZNY 2024” w Długoszu

Kilka słów wstępu zaczerpniętych z oficjalnej strony konkursu, umieszczam na początku, aby każdy z Was mógł poznać historię “Kangura”.

“Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana.

W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs “Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie”.

Tradycyjnie jak każdego roku, w marcowy czwartek (21.03.2024 – w tym roku w dzień wagarowicza), gościliśmy w “Długoszu” – “Kangura”. 

Do konkursu przystąpiła 91 DŁUGOSZAKÓW: 19 ŻACZKÓW, 38 MALUCHÓW, 7 BENIAMINÓW, 10 KADETÓW, 11 JUNIORÓW i 6 STUDENTÓW.

W tym roku każdy uczestnik otrzymał upominek w postaci drewnianych tangramów.

Z tego miejsca jako koordynator szkolny konkursu, chciałabym bardzo podziękować wszystkim nauczycielom zasiadającym w komisji: Pani Gabrieli Goszcz, Pani Sławomirze Lewandowskiej oraz Pani Monice Bińczarskiej, Pani Emilii Chodole i Marzenie Żuber, za sprawne przeprowadzenie konkursu.

Wyniki konkursu ogłoszone zostały w maju, a nagrody za wyniki bardzo dobre i wyróżnienia rozdaliśmy w czerwcu. 

Wynik bardzo dobry uzyskali: Łuksza Olejniczak kl. 4SP oraz Agata Buława i Aleks Szelag z kl. 7SP. Natomiast wyróżnienie w konkursie zdobyli: Adam Kajak z kl. 2SP, Ada Tyczyńska i Maria Chodoła z kl. 4SP, Bołoz Szymon, Aleksander Dyko oraz Hanna Felińczak z kl. 5SP, Filip Chełminiak, Manfred Roemer, Szymon Kotwicki oraz Wojciech Grochocki z klasy 7SP, Mateusz Babiński i Jan Markowski z kl. 1LO oraz Marta Skupniewicz, Jakub Gasik i Łukasz Marcinkowski z kl. 2LO.

Wszystkim nagrodzonym uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Joanna Karwowska

 

Skip to content