Dzień sportu

W poniedziałek 19.06.2017r w naszej szkole odbył się dzień sportu.

Na boisku szkolnym od kilku dni rozgrywane są mecze szkolnych mistrzostw gimnazjum w piłce nożnej, również w tym dniu odbyły się dwa mecze.

Głównym punktem tego dnia był mecz nauczycieli ZSK z reprezentacją dziewcząt z liceum, zakończony po bardzo wyrównanym pojedynku zwycięstwem nauczycieli 2:1.Kolejnym punktem dnia sportu była siatkarska gala wręczenia nagród.

Gala odbyła się na sali gimnastycznej ZSK Długosz. Zostały ogłoszone wyniki i wręczono medale oraz wyróżnienia za międzyklasową rywalizację uczniów w Mistrzostwach Publicznego Gimnazjum im ks. Jana Długosza we Włocławku w piłce siatkowej za rok szkolny 2016/2017. W zawodach uczestniczyło około 120 uczniów , reprezentując 15 klas naszego gimnazjum. Rozegrano ok. 50 spotkań.

W pierwszym etapie zawody odbywały się w dwóch grupach – każdy z każdym. Następnie 3 zespoły z każdej grupy awansowały do pierwszej szóstki( IIIc,Ia,IIe,IIId,IIIa,IIb). Mistrzem Gimnazjum została klasa IIId ,zdobywając złote medale. Wicemistrzem – klasa IIIa, zdobywając srebrne medale.Trzecie miejsce zajęła IIb,zdobywając brązowe medale.

Za umiejętności techniczno – taktyczne w czasie turnieju przyznano wyróżnienia indywidualne – statuetki siatkarskie:

Najlepszy pierwszoroczniak Maria Cieślewicz Ib

Najlepszy pierwszoroczniak Piotr Sikorski Ia

Najlepszy atakujący Krzysztof Bujak IIIa

Najlepsza atakujaca Klaudia Głowacka IIb

Najlepsza rozgrywająca Agata Ligowska IIb

Najlepiej rozrywający Michał Wujec IIIa

Najlepsza przyjmująca Wiktoria Grzelakowska IIIc

Najlepszy przyjmujący Jakub Ginczelewski IIId

Najlepszy punktujący Marceli Michorzewski IIIa

MVP Kacper Antosik IIId

Arkadiusz Różański

Skip to content