Turniej tańca

19 czerwca w murach Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza odbył się Turniej Tańca Towarzyskiego dla wszystkich klas gimnazjum. Gimnazjaliści zostali podzieleni na 3 kategorie wiekowe (I kat. – 1. klasy, II kat. – 2. klasy. III kat. – 3. klasy). Uczestnicy klas pierwszych gimnazjum mieli do zatańczenia 3 tańce towarzyskie (walc angielski, cha – cha, polka czeska) plus 1 taniec integracyjny (belgijka). Klasy 2-3 gimnazjum (walc angielski, cha-cha, walc wiedeński) plus 1 taniec integracyjny (belgijka). Taniec integracyjny nie był liczony do punktacji, ale miał pokazać integrację w grupie. Do konkursu przystąpiło 30 utalentowanych par. Wysoki poziom artystów zachwycił publiczność i jury w składzie: p.Milena Kujawa, p.Paulina Iwańska ,p. Agata Nawrocka, które postanowili nagrodzić w

I kategoria:
1.miejsce – Aleksandra Greśkiewicz, Adam Woźniak kl.Id
2. miejsce – Katarzyna Darowska, Jakub Grzębski kl. Ic
3. miejsce – Wiktoria Kijewska, Szymon Waśkiewicz kl. Ia

II kategoria:
1. miejsce – Agata Ligowska, Jakub Fryzowski kl. IIb
2. miejsce – Dominika Rzadkowolska, Oliwia Warszawiak kl. IId
3. miejsce – Dominika Strzelecka, Grzegorz Możdżyński kl. IIa

III kategoria:
1. miejsce – Gabriela Alabrudzińska, Kacper Antosik kl. III d
2. miejsce – Alicja Orłowska, Adam Piętowski kl. IIIa
3. miejsce – Agata Listewnik, Paweł Błażejewski kl. IIId

Największe zadanie miała również komisja skrutacyjna w składzie: p.Sandra Iwańska, p.Jakub Kostrzewski, do której należało podliczenie punktów w każdej z kategorii.
Turniej umilały występy uczennic: Ewy Budzińskiej i Emilii Łukaszczyk, które nas wzruszały swoim śpiewem. Bardzo dziękujemy!

Każdy z uczestników otrzymał dyplom za udział w Turnieju Tańca Towarzyskiego. Zwycięzcy otrzymali medale i dyplomy. Wyróżnienie za całokształt otrzymała od jury para Ewa Korycka i Wojciech Rosiak z klasy 2d gimnazjum. Para pomimo, że nie zajęła żadnego miejsca na podium, to ujęła jurorów za serca .

Turniej Tańca Towarzyskiego był z pewnością niezwykle widowiskowy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Iwańska Paulina

 

Skip to content