Pamiętamy o 70. rocznicy urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Gdyby żył, właśnie obchodziłby 70. urodziny. Inwigilowany, prześladowany, wreszcie brutalnie zamordowany – ks. Jerzy Popiełuszko. Kapłan czasów PRL i stanu wojennego, obrońca godności człowieka, ludzkiej pracy, duszpasterz „Solidarności” i jej patron.

Z tej okazji w dniu 14.09.2017r. grupa wychowanków internatu pod opieką wychowawcy udała się do Muzeum Męczeństwa Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki przy parafii Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku. Dzięki nowoczesnej, multimedialnej formie młodzież mogła zapoznać się z Jego życiem, męczeńską śmiercią i przesłaniem. Przechodząc kolejne sale Muzeum i oglądając przygotowane materiały wychowankowie, jak później mówili, mogli przenieść się w czasie i poczuć uczestnikami wydarzeń związanych z księdzem Jerzym Popiełuszko.

Wcześniej także udaliśmy się na włocławską tamę aby chwilę zadumać się i zobaczyć miejsce, gdzie wrzucono do Wisły ciało księdza Jerzego Popiełuszki.

Wizyta w Muzeum w 70. rocznicę urodzin bł. ks. Jerzego, poza aspektami duchowymi i intelektualnymi, miała głównie na celu zainteresowanie młodzieży osobą błogosławionego ks. Popiełuszki.

D. Goldewicz

Skip to content