Olimpijski sukces lekkoatletyczny!!!

Podczas rozegranego w lipcu w  węgierskim Gyor Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy EYOF (European Youth Olimpic Festival) uczennica klasy I A liceum: Klaudia Kazimierska  wywalczyła srebrny medaltytuł Wicemistrzyni!!! Lekkoatletyczna perła Długosza rywalizowała w kategorii bieg kobiet na dystansie 1500m, uzyskując nowy rekord życiowy 4:23,17.

Międzynarodowa młodzieżowa impreza sportowa rozgrywana jest co dwa lata. Brać w niej udział mogą sportowcy w wieku od 13 do 17 lat z 48 krajów zrzeszonych w Europejskim Komitecie Olimpijskim. Posiada edycje letnie i zimowe, które odbywają się całkowicie niezależnie od siebie.

Celem festiwalu jest promowanie olimpijskiego sportu i przygotowanie młodych europejskich sportowców do udziału w igrzyskach olimpijskich.

Wielkie gratulacje!!!

Z życzeniami dalszych sukcesów sportowych

Krzysztof Łodygowski

 

Skip to content