Zwolnieni z teorii

W miniony poniedziałek, tj. 18 września gościliśmy dwójkę ambasadorów olimpiady „Zwolnieni z teorii”, którzy przedstawiali jej założenia i zachęcali do wzięcia udziału młodzież naszego liceum. Patrycja i Oskar opowiadali uczniom, jak wygląda praca w ramach tej olimpiady, co mogą zyskać i jakie są korzyści dla lokalnej społeczności. Podzielili się oni również doświadczeniami i spostrzeżeniami z realizacji własnych projektów społecznych oraz odpowiadali na pytania licealistów. Dało to naszym uczniom szansę na uzyskanie wiedzy bardziej praktycznej od jej byłych uczestników.

Tutaj warto wyjaśnić, czym jest projekt społeczny i na czym polega cała olimpiada. Głównym założeniem „zwolnionych z teorii” jest zmotywowanie młodych ludzi do działania na rzecz lokalnej społeczności poprzez zidentyfikowanie jakiegoś problemu lub chęć zmiany czegoś we własnym otoczeniu, znalezienie sposobu na poprawę i przejście do praktycznej realizacji swoich celów. I to właśnie można ogólnie określić mianem projektu społecznego, który umożliwia młodzieży zdobycie cennego doświadczenia w zakresie realizacji projektów, co potwierdzane jest na końcu każdego ukończonego projektu przyznaniem każdemu finaliście olimpiady międzynarodowego certyfikatu z zarządzania projektami.

Zachęcamy jeszcze niezdecydowane lub wręcz niezorientowane w tej kwestii osoby do odwiedzenia strony https://www.zwolnienizteorii.pl/. Jednocześnie można zasięgnąć dodatkowych informacji u opiekuna olimpiady w naszej szkole, p. Macieja Ziółkowskiego.

Skip to content