Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Każdego roku we wrześniu obchodzimy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Ta światowa akcja umożliwia nam, nauczycielom matematyki, utrwalenie tabliczki mnożenia przez świetną zabawę, w której bierze udział cała szkoła (uczniowie, nauczyciele, administracja). Wcześniej w akcji brała udział tylko SP naszego Zespołu. W tym roku rozszerzyliśmy inicjatywę na całego Długosza.

Od samego rana rozpoczęliśmy turniej klasowy, z którego wyłonieni byli NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH. Nie obyło się bez dogrywek, bo każdy chciał dostać najcenniejszą z nagród –  BILET MISTRZA, dzięki któremu mógł przepytać z tabliczki mnożenia wszystkich nauczycieli, dyrekcję i administrację szkoły. Mistrzowie nie oszczędzili nikogo. Po raz pierwszy ochoczo wchodzili do gabinetu dyrekcji i zadawali najtrudniejsze przykłady. Jednak najwięcej emocji i radości było przy przepytywaniu nauczycieli wychowania fizycznego, których nie tylko tężyzna fizyczna zadziwia, ale również szybkość, bezbłędność i biegłość w tabliczce mnożenia.

W drugiej części dnia, odbył się turniej „KLASA 4.  KONTRA MATURZYŚCI”, w którym czwartoklasiści okazali się fantastycznymi znawcami tabliczki mnożenia. Dzielnie przepytali starszych kolegów (zadając podchwytliwe pytania) i bezbłędnie odpowiadali na zadawane im przykłady.

Cały dzień upłynął uczniom i nauczycielom na dobrej zabawie, ale tym samym na niesamowitym ćwiczeniu tabliczki mnożenia. Było dużo radości, śmiechu i niezapomnianych emocji.

Koordynatorem Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w „dużym Długoszu” była p. Joanna Karwowska. Do akcji czynnie włączyły się: Pani Agnieszka Sołtysiak i Pani Monika Bińczarska oraz uczniowie klas IA LO i IC LO.

Z tego miejsca bardzo dziękuję dyrekcji, nauczycielom, administracji szkoły za akceptację pomysłu i chętny udział w zabawie, a Pani Agnieszce Sołtysiak i Pani Monice Bińczarskiej  oraz klasom IA LO i IC LO za pomoc w realizacji projektu.

Joanna Karwowska

 

Skip to content