Uczniowie klas trzecich gimnazjum pielgrzymowali do Matki Bożej Licheńskiej

4 października, w dzień wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, uczniowie klas trzecich gimnazjum wraz ze swoimi wychowawcami i ks. Jackiem Butą udali się do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu na diecezjalną pielgrzymkę klas gimnazjalnych.

Po przyjeździe na miejsce i chwili czasu wolnego na terenie Sanktuarium, udaliśmy się do grobu ks. bp. Romana Andrzejewskiego. Następnie przekroczyliśmy próg bazyliki, aby uczestniczyć w konferencji przygotowanej przez ks. Jakuba Bartczaka, który pokazał nam, że naszą relację z Bogiem możemy wyrażać na różne sposoby, także przez rapowanie, w które z ochotą się włączyliśmy. Potem uczestniczyliśmy w mszy świętej pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa. W homilii ks. Jakub Bartczak uświadomił nam, że jesteśmy w wieku, w którym powoli wkraczamy w dorosłość i musimy zadać sobie pytania:  Jak chcę przeżyć moje życie? Czy chcę, aby było niezwykłą przygodą?

Liturgię zakończyliśmy radosnym śpiewem i tańcem przed obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Po głównych wydarzeniach, trochę głodni, ale szczęśliwi, udaliśmy się na ciepły posiłek. W dobrych nastrojach powróciliśmy do Włocławka.

Z całą pewnością każdy znalazł w tym wyjeździe coś, co na długo zapadnie mu w pamięć.

Dominika Rzadkowolska –klasa IIId

Skip to content