Rozpoczęcie XI edycji Ligi Starożytniczej

W minioną sobotę, 21 października, odbyło się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu pierwsze spotkanie XI edycji Ligi Starożytniczej.  Dr Aleksandra Klęczar z Uniwersytetu Jagiellońskiego przedstawiła wykład zatytułowany: „Starożytni Rzymianie w kosmosie. Obraz Rzymu i Rzymian w literaturze i kinie fantastycznym”. Pani doktor, wykazując imponującą znajomością filmów oraz seriali, przeanalizowała motywy antyczne w „Star Treku”, „Doktorze Who”, „Gwiezdnych Wrotach”, „Igrzyskach śmierci”, „Gwiezdnych wojnach” oraz „Gladiatorze”. Jako pracę domową słuchacze mają obejrzeć dwa odcinki „Doktora Who” w których głównych bohater przenosi się do świata starożytnego Rzymu. W lidze uczestniczyło ponad 120 długoszaków wraz z opiekunami pp. Anną Waśkiewicz, Ewą Bieniek, Andrzejem Przybylskim oraz Rafałem Kurzępą.