InterChef w internacie

Kiedy w kalendarzu wydarzeń internackich pojawia się październik wszyscy wiemy , że nadszedł czas przyjęcia w poczet naszej społeczności nowych wychowanków.

Tym razem pani Milena Witkowska przy współpracy pozostałych wychowawców przygotowała w nietypowy ale bardzo ciekawy sposób konkurencje , które wprowadziły naszych wychowanków  do internackiej rodziny.

Na potrzeby tego wydarzenia w internacie pojawiły się nietuzinkowe postacie, znane w kulinarnym świecie.

W jury InterChefa, bo taką nazwę miało kulinarne przedsięwzięcie zasiedli: pani Milena Wikssler,  pani Paulina KaszubaMach,  Piotr MroMoran oraz  znawczyni kulinarnych słodkości pani Agnieszka AmaroLa-Staszak.

Zadaniem uczestników było przygotowanie 2 potraw: wariacji sałatkowej oraz deseru –anielski puszek.

Nowi wychowankowie oraz ci , którzy nie uczestniczyli w ubiegłym roku w internackich konkurencjach tj. Bielawska Aleksandra, Bielawska Marta, Czajkowski Jakub, Gawrońska Patrycja, Haziak Wiktoria, Kochanowska Magdalena , Stachniuk Estera, Woźniak Dominika stanęli na wysokości zadania i  podobnie ,a może nawet lepiej niż uczestnicy znanego kulinarnego programu telewizyjnego  przygotowali przemyślane, a przede wszystkim bardzo smaczne  potrawy.

Znamienite jury musiało baaaardzo się natrudzić smakując tych wszystkich potraw i dokonać wyboru najlepszego zestawu.

Nagroda główna trafiła do Magdaleny Kochanowskiej. Od przewodniczącej pani Mileny Wikssler Magdalena  otrzymała wielofunkcyjny wałek , natomiast pozostali którzy brali udział w InterChefie  dzięki uprzejmości pani Agnieszki AmaroLa-Staszak otrzymali nagrody pocieszenia w postaci makaronu, kostki rosołowej i słodyczy czyli niezbędnych produktów     w kuchni każdego InterChefa.   

Podsumowując… tegoroczne przyjęcie w poczet nowych wychowanków internatu uważamy za wyjątkowo udane i w tym miejscu należy również  wspomnieć o nie mniej udanych fryzurach naszego jury , które w tym roku były wyjątkowe burzliwe….

Zapraszamy do galerii

mgr Aneta Wąsik
mgr Milena Witkowska

Skip to content