Pamiętamy…

Ciszą cmentarną ukołysani,

z dala od życia i znoju,

dobiwszy wreszcie cichej przystani,

odpoczywają w pokoju.

Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne – pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i… odchodzimy. Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać…

W dniu 30 października 2017 roku Szkolne Koło Wolontariatu w składzie: Aleksandra Greśkiewicz, Patrycja Nowakowska, Vanessa Gaworska, Kacper Antosik, Jakub Grączewski, Maria Grzędzicka, Nikola Korpowska, Natalia Deskiewicz, Sara Jabłońska, Wiktoria Grzelakowska oraz Aleksandra Górecka udało się na Cmentarz Komunalny we Włocławku, by w dniach poprzedzających Dzień Zaduszny nawiedzić groby osób związanych z naszą szkołą, księży z naszej diecezji oraz bohaterów narodowych, którzy oddali swoje życie w obronie naszej ojczyzny.

Uczniowie zapalili znicze zebrane podczas szkolnej akcji ,,Światełko pamięci” oraz modlili się o radość życia wiecznego dla wszystkich spoczywających na cmentarzu.

Odwiedzając miejsca wiecznego spoczynku zachowaliśmy należytą powagę, gdyż wiemy, jak ważna jest pamięć o osobach, których już z nami nie ma, bo ,,człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim”.

Paulina Iwańska, Sandra Iwańska, Jakub Zemlak

Skip to content