„…bo wolność krzyżami się mierzy …” Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 99.  rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas tej uroczystości młodzież odsłoniła kolejne karty historii naszej ojczyzny, począwszy od chwili, kiedy państwo polskie przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie, aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Nie zabrakło wspaniałej gry aktorskiej, patriotycznej poezji oraz oprawy muzycznej.

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości zorganizowano w naszej szkole także konkursy historyczne na plakat oraz na prezentację multimedialną. Poniżej lista nagrodzonych uczniów:

Zwycięzca konkursu na plakat: Jakub Kępski z kl. 5b SP. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Franciszek Kłopotowski z kl. 4c.

Zwycięzca konkursu na prezentację multimedialną: Kornel Weber kl. IIa gimnazjum.

 

Katarzyna Kwiatkowska
Jolanta Nowak

 

Skip to content