Drugie spotkanie XI edycji Ligi starożytniczej

W minioną sobotę, 25 listopada o godz. 11.00, w auli Collegium Humanisticum UMK odbyło się drugie spotkanie tegorocznej edycji Ligi starożytniczej. Podczas spotkania dr hab. Bartosz Awianowicz przedstawił wykład zatytułowany: „Jak Rzymianie wyobrażali sobie początki swego miasta na monetach i medalionach?”. W pierwszej fazie wykładu słuchacze zostali zapoznani z mitycznymi początkami Rzymu, by następnie zobaczyć, w jaki sposób owe początki przedstawiane były na monetach rzymskich oraz jaką przeszły ewolucję na przestrzeni dziejów.

W listopadowym wyjeździe na wykład ligowy uczestniczyło ponad 130 długoszaków ze szkoły podstawowej, gimnazjum oraz liceum. Opiekunami byli: p. Ewa Bieniek, p. Anna Waśkiewicz, p. Andrzej Przybylski oraz p. Rafał Kurzępa.

Rafał Kurzępa