“Nie zmarnuj swojego życia” – RYMcerze po raz drugi w Długoszu

W ramach realizacji projektu „NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA” w dniach 4-5 grudnia we włocławskich szkołach odbywają się spotkania z formacją hip-hopową RYMcerze.  Projekt ten ma charakter profilaktyczny i zawiera w sobie przesłanie do młodych, często pogubionych ludzi o radzeniu sobie z zagrożeniami wynikającymi z sięgania po łatwo dostępne w dzisiejszych czasach używki typu: papierosy, alkohol, dopalacze, narkotyki, które bardzo często prowadzą do chorób, depresji, samotności, braku realizacji siebie i swoich pasji, braku sensu życia.

Spotkanie z młodzieżą Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza odbyło się w poniedziałek 4 grudnia. W sali gimnastycznej, po wprowadzeniu ks. dyr. Jacka Kędzierskiego, który zaznaczył, że spotkanie z RYMcerzami to doskonała okazja do  adwentowego zamyślenia nad własnym życiem, wyborami i drogą ku Bogu, do grupy ponad trzystu młodych ludzi z gimnazjum, liceum oraz siódmoklasistów szkoły podstawowej swoje świadectwa walki z nałogami oraz twórczość muzyczną skierowali raperzy: Łukasz Bęś (pseudonim Bęsiu) i Yonatan Blank (pseudonim DJ Yonas), którzy współpracują razem od 2006 roku, łącząc treści profilaktyczne z ewangelizacją.

Dzielą się oni swoimi doświadczeniami walki z nałogami i szukania miejsca w życiu językiem młodzieży, szczerze i prosto z serca. Celem ich wystąpień jest ostrzeżenie młodych ludzi przed zmarnowaniem życia. Prowadzący przekazują  wskazówki, jak można dobrze i pięknie żyć zgodnie z wartościami chrześcijańskimi i nauką Kościoła.

Po raz pierwszy RYMcerze byli w Długoszu 16 października 2014 r. Spotkanie to zostało opisane wtedy na stronie internetowej, a utrwalone w 14. numerze „Rocznika ZSK” na str. 171-173. Warto przeczytać świadectwo chłopaka, który jak sam mówi, był na dnie, a odnalazł Boga i jego życie się odmieniło.

Lidia Wiśniewska

 

Zadanie „Nie Zmarnuj Swojego Życia” jest współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

 

Skip to content