Licealiści, gimnazjaliści i uczniowie szkoły podstawowej wspólnie na wycieczce w Toruniu

Od dwóch lat w Długoszu regularnie odbywają się wycieczki do Torunia na mecze żużlowe, spotkania hokejowe oraz inne atrakcje, które oferuje Gród Kopernika. W niedzielę, 10 grudnia, grupa 26 uczniów naszej szkoły i dwaj opiekunowie z panem Konradem Trokowskim na czele pojechała do Torunia, aby po raz drugi pobawić się w parku trampolin oraz zagrać w laserowego paintballa. Obowiązkowym punktem programu była również niedzielna Msza św.

Cechą charakterystyczną pana Konrada Trokowskiego – organizatora naszych wyjazdów jest ogromna łatwość w nawiązywaniu kontaktów z uczniami w każdym wieku. Nasz nauczyciel chemii cieszy się ogromną sympatią, szacunkiem i posłuchem wśród uczniów. Nic więc dziwnego, że na wycieczki wspólnie jeżdżą uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych szkoły podstawowej, drugich i trzecich klas gimnazjum oraz wszystkich klas liceum. W trakcie wyjazdów nie ma kłótni ani nieporozumień pomiędzy uczestnikami, chociaż ich rozpiętość wiekowa jest bardzo duża (11-19 lat). Krótka mowa organizatora do uczniów jeszcze na dworcu we Włocławku zawsze znosi wszystkie bariery i daje podstawy do wzajemnego porozumienia.

Tak też było 10 grudnia. Dla uczestników wiek nie miał znaczenia, a liczyła się tylko wspólna, dobra, bezpieczna i mądra zabawa.

Z Włocławka ruszyliśmy o godz. 9.51 pociągiem Przewozów Regionalnych i bez przeszkód dojechaliśmy do Torunia. Dokładnie w południe rozpoczęliśmy godzinną zabawę na Jump Arenie. Czas zleciał nam bardzo szybko, dlatego bezzwłocznie udaliśmy się na obiad do najstarszej toruńskiej galerii handlowej – Komety. Splot nieprzewidzianych zdarzeń sprawił, że nie zdążyliśmy niestety na Mszę św. o godz. 15.00. Spacerkiem poszliśmy więc do Bunkra 51, aby przez 2,5 godziny pobawić się w laserowy paintball. Zdecydowanie najlepszymi graczami w naszej grupie byli bracia Patryk i Robert Daroszewscy, Wiktor Stachowski i Piotr Sikorski. Każdy z uczestników wycieczki zagrał po trzy mecze, dlatego solidnie zmęczeni niemal biegliśmy na przystanek autobusowy, aby zdążyć na Mszę św. do kościoła toruńskich franciszkanów zlokalizowanego niedaleko dworca kolejowego. Opatrzność nad nami czuwała, gdyż nie spóźniliśmy się na Eucharystię, a po jej zakończeniu szybkim krokiem doszliśmy na Dworzec Główny, skąd pociągiem PR udaliśmy się w drogę powrotną do Włocławka.

Uczestnicy wycieczki serdecznie dziękują kierownikowi pociągu R 50418 z Torunia Głównego do Włocławka, który nieco opóźnił odjazd składu czekając, aż wszyscy członkowie naszej grupy bezpiecznie wsiądą do pociągu.

W drodze powrotnej padały już pytania o kolejny wyjazd do Torunia. Z pewnością takowy się odbędzie, ale już w przyszłym roku kalendarzowym. W imieniu wszystkich uczniów bardzo dziękujemy panu Konradowi Trokowskiemu za znakomity pomysł i wzorową organizację wyjazdów oraz Księdzu Dyrektorowi Jackowi Kędzierskiemu za wyrażenie zgody na nasze wycieczki i wspieranie nas na każdym kroku! Dziękujemy!

Uczestnicy wycieczki do Torunia w dniu 10 grudnia 2017

 

Skip to content