Urodziny Pasterza Diecezji – Msza Święta w katedrze

We wtorek, 12 grudnia 2017 r.,  w dniu, w którym w kalendarzu liturgicznym wspominamy Matkę Bożą z Guadalupe, delegacja długoszaków udała się do katedry, by modlić się w intencji Pasterza naszej diecezji księdza biskupa Wiesława Meringa.

Matka Boża z Guadalupe jest patronką księdza Biskupa, który 10 grudnia obchodził swoje urodziny. Msza święta była więc znakomitą okazją do okazania wdzięczności Bogu za Osobę Księdza Biskupa, ordynariusza diecezji włocławskiej i opiekuna naszej szkoły oraz złożenia Jubilatowi z serca płynących życzeń, które wygłosiła wicedyrektor Sławomira Lewandowska.  W imieniu społeczności szkoły wyraziła wdzięczność za wysiłki podejmowane przez Księdza  Biskupa w celu właściwego rozumienia przez nas otrzymanego skarbu wiary w sakramencie chrztu świętego, za wysiłki, które w sposób szczególny uwidaczniają się w głoszeniu Dobrej Nowiny, za sprawowanie sakramentów świętych i opiekę nad naszą szkołą, życząc jednocześnie, aby Ksiądz Biskup każdego dnia na nowo czerpał radość i umocnienie z głębokiej przyjaźni, jaka wiąże kapłana z Chrystusem.

Ksiądz Biskup z radością przyjął życzenia, szczególnie od tych najmłodszych, wyrażone piękną laurką. Zwrócił też uwagę na kwiaty w urodzinowym bukiecie, który wręczała Marta Bielawska, czerwony amarylis, który kojarzy się z Meksykiem i Matką Bożą z Guadalupe.

Księże Biskupie, Szczęść Boże na dalsze lata pasterskiej posługi w Kościele Włocławskim!

S.L.

Skip to content