Ostatnie roraty

W piątek, 22 grudnia, odbyły się ostatnie w tym roku roraty. Ciemności rozświetliło Betlejemskie Światło Pokoju przyniesione do szkolnej kaplicy przez harcerzy. Podczas Eucharystii Dyrektor ZSK ks. dr Jacek Kędzierski podsumował temat przewodni tegorocznych mszy adwentowych. Były to bowiem roraty biblijne ” na Arce Noego”. Każdego dnia „na arkę” było wprowadzane inne zwierzę, którego charakter lub symbolika w jakiś sposób odnosiły się do czytań przeznaczonych na ten właśnie dzień. Po podsumowaniu Ksiądz Dyrektor nagrodził dzieci, które każdego dnia były obecne na roratach. Była to dla nich wielka niespodzianka- uczęszczały na poranne msze święte z potrzeby serca.  Najgorliwszymi uczestnikami rorat byli: Marta Skupniewicz z klasy 4a, Filip Etynkowski (4a), Kacper Bondzelewski (4a),Szymon Nawrocki  (4c) i Maksymilian Kubicki (4c).

Serdecznie gratulujemy.

A. Szumińska

 

Skip to content